Ekonomi Haber Girişi: 31.12.2020 - 11:16, Güncelleme: 31.12.2020 - 11:16

Arıcılık Yatırımlarına %50 Hibe Desteği

 

Arıcılık Yatırımlarına %50 Hibe Desteği

Arı ürünleri üretiminde kullanılacak makine, alet-ekipman ve seyyar arıcı barakası alımına %50 hibe desteği verilecek
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada hibe desteği hakkında bilgi verildi. Kimler Başvurabilir? 1) Arı Yetiştiricileri Birliği veya Bal Üreticileri Birliğine üye, 2) Arıcılık kayıt sistemine (AKS) müracaat tarihi itibariyle en az 3 yıldır kayıtlı, 3) AKS deki aktif kovan sayısı bakımından 50 ve üstü arılı kovana sahip, 4) Bal üretimine ilaveten bulunduğu bölge ve ekotip dikkate alınarak diğer arı ürünlerinden arı sütü, polen, propolis, arı ekmeği(perga), arı zehiri, apilarnil’den en az ikisini üreteceğini taahhüt eden arıcılar başvurabilecektir. 5) Arıcılık hibe desteği konusunda aynı haneden karı-koca, kardeş, anne-baba olması durumunda asil listeye giren veya puanı en yüksek olan tek bir proje değerlendirmeye alınacaktır.   Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı a)Başvurular, 04/01/2021- 22/01/2021 tarihleri arasında merkezde İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne, ilçelerde ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılacaktır. b)Makine, alet - ekipman alımı için yatırımcılar, başvuru formu (EK-1) ve ekinde yer alan belgeleri iki takım olarak hazırlayacaktır. c)Başvuruda istenen belgelerin tamamı başvuru sahibi tarafından imza/paraflanmış olacaktır.   Başvuruda İstenilen Belge ve Bilgiler a)Hibe Başvuru Formu (Ek-1) b)Nüfus cüzdanı fotokopisi (gerçek kişiler için aslı başvuru esnasında görülüp, onaylanacak), c)Tahmini Sabit Yatırım Tutarı ve Termin Plan Tablosu (Ek-4), d)Adli sicil kaydı. Hibe Verilecek Arıcılık Yatırımları Makine, Alet- Ekipman Listesi Hibe desteği hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen arı yetiştiricilerimizin; merkezde İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne, ilçelerde ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Arı ürünleri üretiminde kullanılacak makine, alet-ekipman ve seyyar arıcı barakası alımına %50 hibe desteği verilecek

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada hibe desteği hakkında bilgi verildi.

Kimler Başvurabilir?

1) Arı Yetiştiricileri Birliği veya Bal Üreticileri Birliğine üye,

2) Arıcılık kayıt sistemine (AKS) müracaat tarihi itibariyle en az 3 yıldır kayıtlı,

3) AKS deki aktif kovan sayısı bakımından 50 ve üstü arılı kovana sahip,

4) Bal üretimine ilaveten bulunduğu bölge ve ekotip dikkate alınarak diğer arı ürünlerinden arı sütü, polen, propolis, arı ekmeği(perga), arı zehiri, apilarnil’den en az ikisini üreteceğini taahhüt eden arıcılar başvurabilecektir.

5) Arıcılık hibe desteği konusunda aynı haneden karı-koca, kardeş, anne-baba olması durumunda asil listeye giren veya puanı en yüksek olan tek bir proje değerlendirmeye alınacaktır.

 

Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

a)Başvurular, 04/01/2021- 22/01/2021 tarihleri arasında merkezde İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne, ilçelerde ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılacaktır.

b)Makine, alet - ekipman alımı için yatırımcılar, başvuru formu (EK-1) ve ekinde yer alan belgeleri iki takım olarak hazırlayacaktır.

c)Başvuruda istenen belgelerin tamamı başvuru sahibi tarafından imza/paraflanmış olacaktır.

 

Başvuruda İstenilen Belge ve Bilgiler

a)Hibe Başvuru Formu (Ek-1)

b)Nüfus cüzdanı fotokopisi (gerçek kişiler için aslı başvuru esnasında görülüp, onaylanacak),

c)Tahmini Sabit Yatırım Tutarı ve Termin Plan Tablosu (Ek-4),

d)Adli sicil kaydı.

Hibe Verilecek Arıcılık Yatırımları Makine, Alet- Ekipman Listesi

Hibe desteği hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen arı yetiştiricilerimizin; merkezde İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne, ilçelerde ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yildizhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.