() - | Haber Girişi: 25.02.2021 - 10:13, Güncelleme: 25.02.2021 - 10:13

‘Başarıları hep birlikte daha yukarıya taşıyacağız’

 

‘Başarıları hep birlikte daha yukarıya taşıyacağız’

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu yüz yüze eğitim faaliyetlerini yerinde görmek üzere Duroğlu Beldesindeki Şehit Zafer Konak İlkokulu, Şehit Zafer Konak Ortaokulu ve Duroğlu İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.
Ziyarette İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı ile okulların yöneticileri ve öğretmenler de hazır bulundu. İlk olarak Şehit Zafer Konak Ortaokulu ve Duroğlu İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaretinde Müdür Tosunoğlu'na, Okul Müdürü Erol Öztürk tarafından okulun fiziki mekânları ve eğitim öğretim ortamlarında yapılan düzenlemeler, sınıf planlamaları ve yüz yüze eğitimin ilk günlerindeki izlenimlere dair bilgiler sunuldu. Müdür Tosunoğlu sınıfları da gezerek öğretmen ve öğrencilerin ders ortamlarını gözlemledi. LGS'ye hazırlık dönemindeki 8. sınıf öğrencilerle sohbet eden Müdür Tosunoğlu, salgının eğitim öğretime etkilerini ve eksiklerini gidererek kazanımları artırmak üzere el birliğiyle çalışacaklarını, bu süreçte öğretmenler başta olmak üzere herkesin çocukların yanında olduğunun altına çizdi. Öğrencilerden maske mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını, bilhassa teneffüs saatlerinde kapalı mekanlarda kalabalık oluşturmamalarını istedi. Daha sonra Şehit Zafer Konak İlkokuluna geçen Müdür Ertuğrul Tosunoğlu'nu Okul Müdürü Murat Mındız karşıladı ve okulun eğitim ortamları ve yüz yüze eğitim faaliyetlerine ilişkin bilgiler sundu. Müdür Tosunoğlu, burada da sınıf ziyaretleri yaparak çalışmaları yerinde gözlemleme fırsatı buldu. Küçük öğrencilerin maske, mesafe ve hijyen kuralları hakkındaki bilgili tedbirli halleri de mutluluk verdi. Sınıflardaki öğretmenler ve minik öğrencilerle kısa kısa sohbetlerde bulunan Müdür Tosunoğlu, yüz yüze eğitimin başlamasıyla okulların ve sınıfların tekrar canlandığını dile getirdi. Okulların öğretmenler odasını da ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Ertuğrul Tosunoğlu, eğitim camiası olarak salgının başından beri gayret ve özveri içerisinde mücadeleye destek verdiğini vurguladı. Uzaktan eğitim ve devamında kademeli de olsa tekrar yüz yüze eğitim başlamasıyla salgın öncesi dönemdeki istek ve arzuyla çocukları eğitmeye devam edeceklerini vurguladı. Bu doğrultuda çocukların akademik ve sosyal yönden donanımlı bireyler olarak yetişmeleri, il, ilçe ve okul olarak elde edilen kazanım ve başarıları daha yukarıya taşımak için hep birlikte ekip ruhuyla çalışmanın önemini vurguladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Yarıyılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olması temennisiyle çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu yüz yüze eğitim faaliyetlerini yerinde görmek üzere Duroğlu Beldesindeki Şehit Zafer Konak İlkokulu, Şehit Zafer Konak Ortaokulu ve Duroğlu İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Ziyarette İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı ile okulların yöneticileri ve öğretmenler de hazır bulundu.

İlk olarak Şehit Zafer Konak Ortaokulu ve Duroğlu İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaretinde Müdür Tosunoğlu'na, Okul Müdürü Erol Öztürk tarafından okulun fiziki mekânları ve eğitim öğretim ortamlarında yapılan düzenlemeler, sınıf planlamaları ve yüz yüze eğitimin ilk günlerindeki izlenimlere dair bilgiler sunuldu.

Müdür Tosunoğlu sınıfları da gezerek öğretmen ve öğrencilerin ders ortamlarını gözlemledi. LGS'ye hazırlık dönemindeki 8. sınıf öğrencilerle sohbet eden Müdür Tosunoğlu, salgının eğitim öğretime etkilerini ve eksiklerini gidererek kazanımları artırmak üzere el birliğiyle çalışacaklarını, bu süreçte öğretmenler başta olmak üzere herkesin çocukların yanında olduğunun altına çizdi. Öğrencilerden maske mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını, bilhassa teneffüs saatlerinde kapalı mekanlarda kalabalık oluşturmamalarını istedi.

Daha sonra Şehit Zafer Konak İlkokuluna geçen Müdür Ertuğrul Tosunoğlu'nu Okul Müdürü Murat Mındız karşıladı ve okulun eğitim ortamları ve yüz yüze eğitim faaliyetlerine ilişkin bilgiler sundu.

Müdür Tosunoğlu, burada da sınıf ziyaretleri yaparak çalışmaları yerinde gözlemleme fırsatı buldu. Küçük öğrencilerin maske, mesafe ve hijyen kuralları hakkındaki bilgili tedbirli halleri de mutluluk verdi. Sınıflardaki öğretmenler ve minik öğrencilerle kısa kısa sohbetlerde bulunan Müdür Tosunoğlu, yüz yüze eğitimin başlamasıyla okulların ve sınıfların tekrar canlandığını dile getirdi.

Okulların öğretmenler odasını da ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Ertuğrul Tosunoğlu, eğitim camiası olarak salgının başından beri gayret ve özveri içerisinde mücadeleye destek verdiğini vurguladı. Uzaktan eğitim ve devamında kademeli de olsa tekrar yüz yüze eğitim başlamasıyla salgın öncesi dönemdeki istek ve arzuyla çocukları eğitmeye devam edeceklerini vurguladı.

Bu doğrultuda çocukların akademik ve sosyal yönden donanımlı bireyler olarak yetişmeleri, il, ilçe ve okul olarak elde edilen kazanım ve başarıları daha yukarıya taşımak için hep birlikte ekip ruhuyla çalışmanın önemini vurguladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Yarıyılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olması temennisiyle çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yildizhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.