() - | Haber Girişi: 20.03.2021 - 14:49, Güncelleme: 20.03.2021 - 14:50

Bir haftada 17 bin 968 denetim gerçekleştirildi

 

Bir haftada 17 bin 968 denetim gerçekleştirildi

Dinamik ve Tematik Denetimler kapsamında, son bir haftada Giresun il genelinde, 2 Bin 257 kişiden oluşan 555 ekiple toplam 17 Bin 968 denetim yapıldı.
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı ile Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlara istinaden, İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği Genelgeler gereğince, Giresun’da pandemi tedbirlerine uyulup uyulmadığına ilişkin denetimler aralıksız sürüyor. Kontrollü normalleşme sürecinde düşük risk gruplarındaki illerde vaka ve hasta sayılarının tekrar yükselmesinin önlenmesi ve yüksek risk grubundaki illerde ise alınan tedbirlerle vaka sayılarının düşürülmesi amacıyla; sürekli, kesintisiz, planlı ve diğer sektörlerin katılımını esas alan bir yaklaşımla geliştirilerek uygulamaya konulan “Dinamik Denetim” ve önceden belirlenen programa göre haftalık olarak yapılmakta olan “Tematik Denetim” uygulamaları gerçekleştirildi. Dinamik, tematik ve filyasyon denetim ekipleri tarafından 11.03.2021–18.03.2021 tarihleri arasında Giresun İl Merkezinde 163 ekipte 567 kişi, ilçelerde 392 ekipte Bin 690 kişi olmak üzere toplam 555 ekipte 2 Bin 257 kişi görev aldı. BİR HAFTADA 17 BİN 968 DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ Bu kapsamda, Giresun İl genelinde; 8 Bin 606’sı izolasyona tabi kişi olmak üzere toplam 11 Bin 135 kişi ve 6 Bin 833 kamu kurumu ve işyeri ile park, bahçe, toplu taşıma aracı, düğün, sünnet ve nişan gibi toplumsal etkinlikler olmak üzere toplam 17 Bin 968 denetim gerçekleştirildi.  Aynı dönemde; 36 tanesi İl Merkezinde olmak üzere toplam 53 ihbar alınmış, alınan ihbarlardan 47 tanesi sonuçlandırılırken, 6 adet ihbar ise değerlendirme aşamasındadır. GİRESUN İL MERKEZİNDE 9 BİN 662 DENETİM YAPILDI Giresun İl Merkezinde ise 4 Bin 90’ı izolasyona tabi kişi olmak üzere toplam 6 Bin 254 kişi ve 3 Bin 408 kamu kurumu ve işyeri ile park, bahçe, toplu taşıma aracı, düğün, sünnet ve nişan gibi toplumsal etkinlikler olmak üzere 9 Bin 662 denetim gerçekleştirilirken aynı dönemde; 11’i berber, kuaför ve güzellik merkezi olmak üzere toplam 36 adet de ihbar alınarak sonuçlandırılmıştır. DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDECEK Dinamik Denetim Ekipleri ile Filyasyon Denetim Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler aralıksız yapılmaya devam edecek olup Tematik Denetim Ekipleri ise 20 Mart 2021 Cuma gününden itibaren, 20–26 Mart tarihleri arasında haftalık konu bazlı tematik genel denetim faaliyetlerine önceden belirlenen program dahilinde devam edecekler. Vali, vali yardımcıları, kaymakamlar, il/ilçe müdürleri tarafından denetim faaliyetlerine sahada bizzat nezaret edilecek ve denetim faaliyetlerinde; rehberlik edici ve vatandaşlarımız ile işyerlerini kurallara uymaya/sorumlu davranmaya davet eden bir yaklaşım sergilenecek. Yapılan denetimler sonucunda; kurallara aykırılıklarda ısrar, tekerrür, kuralların esaslı ihlali gibi suiistimal edici tutum ve davranışlarla karşılaşılması halinde gerekli idari işlem tesisinden de imtina edilmeyecektir.  
Dinamik ve Tematik Denetimler kapsamında, son bir haftada Giresun il genelinde, 2 Bin 257 kişiden oluşan 555 ekiple toplam 17 Bin 968 denetim yapıldı.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı ile Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlara istinaden, İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği Genelgeler gereğince, Giresun’da pandemi tedbirlerine uyulup uyulmadığına ilişkin denetimler aralıksız sürüyor.

Kontrollü normalleşme sürecinde düşük risk gruplarındaki illerde vaka ve hasta sayılarının tekrar yükselmesinin önlenmesi ve yüksek risk grubundaki illerde ise alınan tedbirlerle vaka sayılarının düşürülmesi amacıyla; sürekli, kesintisiz, planlı ve diğer sektörlerin katılımını esas alan bir yaklaşımla geliştirilerek uygulamaya konulan “Dinamik Denetim” ve önceden belirlenen programa göre haftalık olarak yapılmakta olan “Tematik Denetim” uygulamaları gerçekleştirildi.

Dinamik, tematik ve filyasyon denetim ekipleri tarafından 11.03.2021–18.03.2021 tarihleri arasında Giresun İl Merkezinde 163 ekipte 567 kişi, ilçelerde 392 ekipte Bin 690 kişi olmak üzere toplam 555 ekipte 2 Bin 257 kişi görev aldı.

BİR HAFTADA 17 BİN 968 DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu kapsamda, Giresun İl genelinde; 8 Bin 606’sı izolasyona tabi kişi olmak üzere toplam 11 Bin 135 kişi ve 6 Bin 833 kamu kurumu ve işyeri ile park, bahçe, toplu taşıma aracı, düğün, sünnet ve nişan gibi toplumsal etkinlikler olmak üzere toplam 17 Bin 968 denetim gerçekleştirildi.  Aynı dönemde; 36 tanesi İl Merkezinde olmak üzere toplam 53 ihbar alınmış, alınan ihbarlardan 47 tanesi sonuçlandırılırken, 6 adet ihbar ise değerlendirme aşamasındadır.

GİRESUN İL MERKEZİNDE 9 BİN 662 DENETİM YAPILDI

Giresun İl Merkezinde ise 4 Bin 90’ı izolasyona tabi kişi olmak üzere toplam 6 Bin 254 kişi ve 3 Bin 408 kamu kurumu ve işyeri ile park, bahçe, toplu taşıma aracı, düğün, sünnet ve nişan gibi toplumsal etkinlikler olmak üzere 9 Bin 662 denetim gerçekleştirilirken aynı dönemde; 11’i berber, kuaför ve güzellik merkezi olmak üzere toplam 36 adet de ihbar alınarak sonuçlandırılmıştır.

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Dinamik Denetim Ekipleri ile Filyasyon Denetim Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler aralıksız yapılmaya devam edecek olup Tematik Denetim Ekipleri ise 20 Mart 2021 Cuma gününden itibaren, 20–26 Mart tarihleri arasında haftalık konu bazlı tematik genel denetim faaliyetlerine önceden belirlenen program dahilinde devam edecekler.

Vali, vali yardımcıları, kaymakamlar, il/ilçe müdürleri tarafından denetim faaliyetlerine sahada bizzat nezaret edilecek ve denetim faaliyetlerinde; rehberlik edici ve vatandaşlarımız ile işyerlerini kurallara uymaya/sorumlu davranmaya davet eden bir yaklaşım sergilenecek.

Yapılan denetimler sonucunda; kurallara aykırılıklarda ısrar, tekerrür, kuralların esaslı ihlali gibi suiistimal edici tutum ve davranışlarla karşılaşılması halinde gerekli idari işlem tesisinden de imtina edilmeyecektir.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yildizhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.