() - | Haber Girişi: 05.05.2021 - 10:34, Güncelleme: 05.05.2021 - 10:34

Diş Hekimliği Fakültesi öğretime başlıyor

 

Diş Hekimliği Fakültesi öğretime başlıyor

Giresun Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesinin 2021-2022 eğitim öğretim yılında (60) öğrenci alarak öğretim faaliyetlerine başlayacağı açıklandı.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulunun,  31 Mart 2021 tarihinde aldığı karar ile Diş Hekimliği Fakültesine bağlı ‘Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’ adıyla faaliyet gösterecek uygulama hastanesinin açılışının onaylandığı belirtilen açıklamada, YÖK’ün öğrenci kontenjanlarının görüşüldüğü geçen haftaki Genel Kurul toplantısında da, Diş Hekimliği Fakültesinin öğrenci kontenjanının (60) olarak belirlendiği kaydedildi. Üniversitenin Nizamiye Yerleşkesinde bulunan hizmet binasında yürütülecek eğitim öğretim ve klinik faaliyetleri için, bu binadaki onarım çalışmalarının da tüm hızıyla devam ettiği belirtildi. Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof.Dr. Yılmaz Can, Diş Hekimliği Fakültesinin yeni eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlaması adına yoğun bir mesai harcadıklarını dile getirerek, ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu; “YÖK tarafından alınan iki önemli karar neticesinde Diş Hekimliği Fakültemiz 2021-2022 öğretim yılında hem eğitim öğretim, hem de klinik çalışmalara başlayabilecektir. Bu bağlamda, Nizamiye Yerleşkemizde bulunan Fakülte binamızda fiziki şartların iyileştirilmesi adına ciddi bir çaba sarf etmekteyiz. İnşaat çalışmalarının gerçekleştirilmesinde maddi ve manevi katkılar sağlayan çok değerli hayırsever hemşerilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Klinik uygulamaları için kullanılacak alanlarda gerçekleştirilen bu çalışmaları yıl sonundan önce tamamlamayı ve hasta kabulüne başlamayı planlıyoruz. Bütçe imkanlarımız ölçüsünde klinik faaliyetlerde kullanılacak önemli cihazların teminini büyük ölçüde gerçekleştirdik. (21)  adet öğrenci simülasyon cihazı, (25) ünit ve (1) merkezi sten cihazının kurulumunu yapıyoruz. Bu yıl içinde de ihtiyaç duyulacak cihazların alımına devam edeceğiz. 20 Ağustos 2015 tarihinde kurulan Fakültemizde, son bir yıl içinde göreve başlayan, (1) araştırma görevlisi, (6) Dr. Öğretim Üyesi ile birlikte (2) profesörümüz halen görev yapmaktadır.  Atama işlemleri devam eden (2) Dr. Öğretim üyesi birlikte toplam (11) akademik personel görev yapacaktır.  Akademik kadromuzu Üniversitemize tahsis edilen kadro ölçüsünde artırmaya devam edeceğiz. Diş Hekimliği Fakültemizin ve Uygulama Hastanesinin şehrimize hayırlı olmasını diliyor; bu aşamaya gelmemizde desteklerini esirgemeyen başta Bakanımız Sayın Nurettin Canikli olmak üzere, ilimiz milletvekilleri Sayın Cemal Öztürk, Sayın Kadir Aydın ve Sayın Sabri Öztürk’e, ayrıca Valimiz ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum”
Giresun Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesinin 2021-2022 eğitim öğretim yılında (60) öğrenci alarak öğretim faaliyetlerine başlayacağı açıklandı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulunun,  31 Mart 2021 tarihinde aldığı karar ile Diş Hekimliği Fakültesine bağlı ‘Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’ adıyla faaliyet gösterecek uygulama hastanesinin açılışının onaylandığı belirtilen açıklamada, YÖK’ün öğrenci kontenjanlarının görüşüldüğü geçen haftaki Genel Kurul toplantısında da, Diş Hekimliği Fakültesinin öğrenci kontenjanının (60) olarak belirlendiği kaydedildi.

Üniversitenin Nizamiye Yerleşkesinde bulunan hizmet binasında yürütülecek eğitim öğretim ve klinik faaliyetleri için, bu binadaki onarım çalışmalarının da tüm hızıyla devam ettiği belirtildi.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof.Dr. Yılmaz Can, Diş Hekimliği Fakültesinin yeni eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlaması adına yoğun bir mesai harcadıklarını dile getirerek, ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu; “YÖK tarafından alınan iki önemli karar neticesinde Diş Hekimliği Fakültemiz 2021-2022 öğretim yılında hem eğitim öğretim, hem de klinik çalışmalara başlayabilecektir. Bu bağlamda, Nizamiye Yerleşkemizde bulunan Fakülte binamızda fiziki şartların iyileştirilmesi adına ciddi bir çaba sarf etmekteyiz. İnşaat çalışmalarının gerçekleştirilmesinde maddi ve manevi katkılar sağlayan çok değerli hayırsever hemşerilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Klinik uygulamaları için kullanılacak alanlarda gerçekleştirilen bu çalışmaları yıl sonundan önce tamamlamayı ve hasta kabulüne başlamayı planlıyoruz. Bütçe imkanlarımız ölçüsünde klinik faaliyetlerde kullanılacak önemli cihazların teminini büyük ölçüde gerçekleştirdik. (21)  adet öğrenci simülasyon cihazı, (25) ünit ve (1) merkezi sten cihazının kurulumunu yapıyoruz. Bu yıl içinde de ihtiyaç duyulacak cihazların alımına devam edeceğiz. 20 Ağustos 2015 tarihinde kurulan Fakültemizde, son bir yıl içinde göreve başlayan, (1) araştırma görevlisi, (6) Dr. Öğretim Üyesi ile birlikte (2) profesörümüz halen görev yapmaktadır.  Atama işlemleri devam eden (2) Dr. Öğretim üyesi birlikte toplam (11) akademik personel görev yapacaktır.  Akademik kadromuzu Üniversitemize tahsis edilen kadro ölçüsünde artırmaya devam edeceğiz. Diş Hekimliği Fakültemizin ve Uygulama Hastanesinin şehrimize hayırlı olmasını diliyor; bu aşamaya gelmemizde desteklerini esirgemeyen başta Bakanımız Sayın Nurettin Canikli olmak üzere, ilimiz milletvekilleri Sayın Cemal Öztürk, Sayın Kadir Aydın ve Sayın Sabri Öztürk’e, ayrıca Valimiz ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yildizhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.