301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 17:52 Bu haber 554 kez okundu
 
AK PARTİ’NİN ÖNCELİKLİ AMACI YEREL SEÇİMLER
24 Haziran seçimleri sonrası ilk defa toplu olarak basın önüne çıkarak kamuoyuna açıklamada bulunan AK Parti Giresun Milletvekilleri, fındıktan yerel seçimlere kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundular.
Siyaset Haberi


AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından düzenlenen ve AK Parti Giresun Milletvekilleri Av. Kadir Aydın, Av. Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk ile parti yöneticilerinin katıldığı basın toplantısında 24 Haziran seçimlerinden bu yana yapılan çalışmalar ve milletvekillerinin Giresun ile ilgili çalışmaları kamuoyu ile paylaşıldı.

İlk olarak söze başlayan İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkür ederek, Giresun’da da AK Parti hükümetinin halkın talepleri doğrultusunda hareket ettiğini söyledi.

‘GİRESUN’U ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ’

Ardından konuşan AK Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk, “24 Haziran seçimlerinde bizim genel stratejimiz vaatler üzerine değildi. Sadece bir şey söyledik dedik ki, ‘Biz Giresun halkıyla ortak bir akıl oluşturacağız. Giresun milletvekilleri olarak, teşkilatlar olarak, Giresun halkı ne istiyorsa, sivil toplum örgütler, yerel yönetimler, bürokrasi, kanaat önderleri Giresun’a ilişkin gerçekten pozitif kimin ne düşüncesi varsa, herkesi dinleyeceğiz, makul olan ölçüde Giresun’la ilgili bu talepleri dikkate almaya çalışacağız. Giresun’u ortak akılla yöneteceğiz’ dedik… Hatta ‘Giresun’da her kesimin görüşünü, düşüncesini alarak, toplumun sesine kulak vererek, Giresun’u Giresunlular yönetecek’ dedik. Biz sözümüzdeyiz, bizin için önemli olan, Giresun’da halk ne istiyor? Hangi alanda, hangi branşta olursa olsun mümkün mertebe bunlara kulak vermeye özen göstereceğiz. Milletvekilimiz Cemal Bey başta olmak üzere, Kadir bey, teşkilatlarımız, hep birlikte Giresun’a bu çerçeve de hizmet etmeye gayret göstereceğiz” dedi.

2019 yerel seçimlerine dikkat çeken Sabri Öztürk, yerel seçimin Giresun için son derece önemli olduğunu söyledi.

Şehirlerin kalkınmasının yalnızca iktidarın yaptığı hizmetlere yeterli olmadığını belirten Öztürk, “Şehirlerin kalkınması için üç unsur vardır. Bir iktidar, iki belediye, üç üniversite. Giresun’da 10 yıldır muhalefet tarafından yürütülen bir belediye olduğu için ve belediye çalışmaları gülen yüz ekseni, bilboardaki reklamlar üzerine bu kurguyla yürüyüp ama fiiliyatta şehrin trafiğidir, imar sorunudur, çarpık kentleşmedir bunlarla ilgili hiçbir çözüm üretmeden sadece sanal alemde yapılan çalışmalar, bilboardaki reklamlarla yürüyen bir algı yönetimi olduğu için ben 10 yıldır Giresun ciddi bir kayıpta olduğunu düşünüyorum. Giresun’un 10 yıllık bu kaybının telafisi için önümüzdeki yerel seçimlerin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Biz AK Parti milletvekilleri olarak, AK Parti ailesi olarak, şunu düşünüyoruz; biz Giresun’u en iyi kim yönetecek, Giresun halkına en iyi hizmeti yapacak, Giresun’un önünü kim açacak, halk kimin aday olmasını istiyorsa, halkın sesine kulak vereceğiz ve halkın istediği insanların aday olması için canı gönülden mücadele edeceğiz. Babamızın oğlu da olsa, hatır, gönül, onun adamı, buna yakın, buna tabi hiç birinin benim nazarımda kıymeti yoktur. Benim nazarında tek kriter halkın sevdiği, halkın desteklediği, Giresun’a katkısı olacak insandır. Ben başta il olmak üzere bütün ilçelerde adaylarımızın bu minvalde belirlenmesi için şahsen gayret göstereceğim” diye konuştu.

‘BİZİM HER YERDE ADAYLARIMIZ HAZIR’

Daha sonra konuşan Milletvekili Av. Kadir Aydın da, yapılacak olan yerel seçimlerine vurgu yaparak, “Bizim her yerde adaylarımız hazır diyorum. Nasıl hazır diyorlar, başarabilirsek milletin istediği, bizim istediğimizdir. Milletimiz bize bir güç ve sermaye verdi. Bu güç ve sermayeyi sevdiklerini yüceltsin, sevmediklerini dövsün diye vermedi. Milletimiz bu güç ve sermayeyi bize sadece hizmet etsin, bizim için doğru adımlar atsın diye verdi. Eğe biz bu yetki ve gücü, eğer milletimizin istediği doğrultusunda kullanmazsak bizde emanete ihanet etmiş oluruz.  Dolayısıyla bizimde istediğimiz milletimizin istediğini doğru olarak göre bilmek, okuya bilmek onun gerçekleşmesi içinde gayret etmektir. Hiç kimseye borcumuz, hiç kimseye düşmanlığımız yok. Sadece milletin arzularını iktidara taşımak. Onları mutlu etmek için gayret edeceğiz” dedi.

Milletvekili Aydın, CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker’in Milli Savunma eski Bakanı Nurettin Canikli ile ilgili yaptığı açıklamaya da tepki göstererek şöyle konuştu; “CHP Merkez İlçe Başkanı orta zekalı, hiçbir Türk siyasetçisinin değinmemesi gereken mevzulara değinmiş. Bir takım gereksiz beyanlarda bulunmuş. Herkesin işini yapmasını tavsiye ediyorum. Biz Bülent Bektaşoğlu 50 yıldır bu partiye hizmet ediyor, ona yapılan haksızlık dememiz doğru olur mu? Kerim beyin tasarruflarını, Necati beyin ön plana çıkarmasını onca mücadele vermesini konuşmamış şık olur mu? Bu onların takdiridir bizi bağlamaz. Nurettin beyde 15 yıldır Giresun’a hizmet etmiş bir değerimizdir. İstanbul’da olur, Ankara’da olur, hiçbir görevi olmaz bu hiç önemli değil. Ama önemli olan biz, Giresun’u güçlü kılacak her erguvanı kullanmaya gayret edeceğiz. Burası kimsenin babasının malı, Giresun kimsenin çiftliği değildir. Her kes yetkisi ve gücü oranında bu millete hizmet edecektir. Ve milletimize hizmet edeceğiz”

‘FINDIK FİYATININ EN AZ 18 LİRA OLMALIDIR’

Son olarak konuşan Milletvekili Cemal Öztürk ise, Türkiye’de fındık politikası olmadığını bu yüzden de fındık fiyatlarında her yıl sıkıntı yaşandığını ifade etti.

Milletvekili Öztürk yaptığı açıklamada, “Türkiye'nin kalıcı ve istikrarlı bir fındık politikası olmalı. Dünya üretim ve pazarının büyük kısmı elimizde. Bu üründe tekeliz. Kalıcı ve istikrarlı fındık politikamız olmaz ise her sene rüzgara göre fındığı tartışmaya devam ederiz. Devlet tarafından ÇAYKUR gibi fındıkta bir kurumun kurulması, üretimden satışa kadar tüm politikanın buradan belirlenmesi gerekiyor. Derdimiz Türk fındığı. Üretimden tüketime kadar politikamız olmalı. Bunun için de bir fındık kurumu kurulmalı. ÇAYKUR örneği gibi. Bu kurumun öncülüğünü de devlet yapmalı. Üretimden tüketime kadar politikayı bu kurum belirlemeli. Fındık kimsenin tekeline bırakılmayacak kadar değerli bir ürün. Fındık fiyatının en az 18 lira olmalıdır. Ve üreticilerden bu konuda sabır göstermelerini istiyorum. Üreticimiz sabrederse rakam bu seviyeleri yakalayacak, hatta daha da yukarılara çıkacaktır. Rekolte düşük ve fiyat kendiliğinden oluşacaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, PARTİ’NİN, ÖNCELİKLİ, AMACI, YEREL, SEÇİMLER,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 19.06.2019
Bugün
21° - 29°
Perşembe
22° - 28°
Cuma
22° - 28°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 19.06.2019
İmsak
02:47
Sabah
04:47
Öğle
12:33
İkindi
16:32
Akşam
20:08
Yatsı
21:59
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 5
<div class = "fb-comments" data-href = "http://yildizhaber.com.tr/haber--82723.html" data-numposts = "50" > </ div>
Haber Yazılımı