301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 06:19
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, GİRESUN'DA PARTİ TEŞKİLATLARINA TEPKİ GÖSTERDİ
Çarşamba günü Giresun'a gelerek AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, danışma meclisine katılımın az olmasından dolayı parti yetkililerine tepki gösterirken, saat 16.00'da yapılması beklenen Giresun mitingini katılımın az olması nedeniyle gerçekleştirmedi. Dışarıda bekleyen bazı vatandaşlar buna tepki gösterirken Cumhurbaşkanı Erdoğan Bulancak'a geçerek burada Sarayburnu Caminin açılışını gerçekleştirdi
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Giresun İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda merkez ilçe ile ilçe teşkilatlarına tek tek yoklama yaptı.

Karşısına çıkan tablodan hoşnut olmayan Erdoğan, parti teşkilatlarına tepki göstererek 'Bizler cumhurbaşkanlığı seçiminde biliyorsunuz burada yüzde 66 oy aldık fakat 1 Kasım 2016’da bu oy yüzde 63’e düştü, Referandum’da ise bu oy yüzde 61’e düştü. Giresun’a bu oranların hiçbiri yakışmaz; 2019’da Giresun sandıkları patlatması gerekir, çok çalışmamız lazım' mesajı verdi.
Rize gezisinin ardından helikopterle Giresun’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayvasıl Liman restoranda AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Toplantıya Milli Savunma Bakanı ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin yanı sıra ilçe parti teşkilatları, kadın ve gençlik kolları ile az sayıda partili katıldı. 
Giresun AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı, bilindik danışma meclisi toplantılarının aksine farklı bir formatta gerçekleşti.

Konuşmasına 'AK Parti teşkilatında görev yapmış tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum' diyerek başlayan Erdoğan, "Türkiye’de pek az siyasi partiye ve kadroya nasip olan bu uzun hizmet boyunca her anlamda Türkiye’ye çok önemli hizmetler verdik önemli eserler kazandırdık. Yeni havalimanımızdan memnunsunuz değil mi? Bundan 10 yıl önce 20 yıl önce birisi size gelip denizin üzerine böyle bir havalimanı yapılacak dese inanır mıydınız? İşte biz yaptık sizlerin de hizmetine sunduk" ifadelerini kullandı.
'BAŞKA TÜRLÜSÜ GİRESUN'A YAKIŞMAZ'
Erdoğan, Giresun’un 2023 Türkiye'sinde kendi bölgesinin lokomotif şehirlerinden biri olması gerektiğine vurgu yaparak "Başka türlüsü Giresun’a yakışmaz. Bu süreçte yorulan, yolda kalan, maalesef yolunu şaşıran arkadaşlarımız oldu. AK Parti’nin en büyük özelliği sürekli kendini yenileyebilme, kendini tazeleyebilme özelliği olmasıdır. Şimdi önümüzdeki zorlu bir mücadele dönemi başlıyor. 2109 seçimleri Türkiye ve bizim için çok önemli. Biliyorsunuz 16 Nisan halk oylaması ile önemli bir başarıyı yakaladık. Artık netice ve zafer için mutlaka yüzde 50+1 oy almamız gerekiyor. Buna hazır mıyız? Cumhurbaşkanlığı’nda rahat icraat yapabilmek için mecliste de güçlük bir çoğunluğa sahip olmak büyük önem arz ediyor. Bu bakımdan 2019 seçimleri yandınız? Ama biliyorsunuz yandım, piştim ama oldum. Şayet birlikte girdiğimiz seçimlerden gereken dersi çıkarmazsak 2019’da işimiz gerçekten çok zor demektir. Şunu unutmayın; AK Parti demek Türkiye demektir, AK Parti zaafa uğrarsa Türkiye zaafa uğrar" dedi. 

'ONLARA EN GÜZEL CEVABI 2019’UN MART'INDA VERECEĞİZ'
Erdoğan, özellikle son 3-4 yıldır yaşadıkları yoğun mücadele döneminin teşkilatlar bünyesinde ciddi bir metal yorgunluğuna neden olduğuna dikkat çekerek "Maalesef buna ben de şahit oldum. Bu sadece şahsımın değil aynı zamanda milletimin de tespitidir. Biz bugüne kadar her işimizi milletimizle birlikte milletimiz için yaptık. 16 Nisan’da alınan yüzde 51,4 oy AK Parti oyu değildir. Bir defa bunu böyle bileceğiz. Aynı şekilde ‘hayır’cıların aldığı yüzde 49,6 oy da sadece CHP’nin oyu değildir. Bunun da böyle bilinmesi lazım. Şimdi onlar ne yapıyor zannediyorlar ‘bu oy bizim’ değil. İnşallah onlara en güzel cevabı 2019’un Mart'ında vereceğiz... 2019 seçimleri öncesinde teşkilatlarımızdan başlayarak ciddi bir yenilenmeyi hayata geçirmekte kararlıyız. Büyük kongre sürecimiz bu değişimi kendi tabi mecrasında yapma şansı sağlıyor. AK Parti’nin kendinden önceki partilerin akıbetine uğramaması yani belirli kişilerin grupların isimlerin tasalluduna girmemesi için bu değişimi en sağlıklı şekilde yönetmemiz gerekiyor" diye konuştu. 
'BURADA DA CİDDİ EKSİKLİK VAR'
'Şimdi ben burada siz değerleri kardeşlerime bir şey söylemek istiyorum' diyen Erdoğan, ilk kez bir danışma meclisinde yoklama yaptı.

Önce Giresun AK Parti Merkez İlçe’den gelen partililerin ayağa kalkmasını isteyen Erdoğan, "Merkez ilçe ayağa kalksın bakalım. Bu kadar mı var merkez ilçeden ? Peki buyurun oturun. Alucra’yı göreyim. Bulancak’ı göreyim. Bulancak merkez ilçeden daha fazla. Çamoluk’u göreyim. Çamoluk; eyvah eyvah çok az. Çanakçı’yı göreyim bakayım. Sesiniz iyi de sayınız çok az" diyerek tüm ilçeleri tek tek yoklama yaptı. Yoklama sırasında zaman zaman bakan Nurettin Canikli’ye de sitem eden Erdoğan, "Nurettin arkayı da görüyorum da, yani kusara bakma burada da ciddi eksiklik var" diyerek tepkisini dile getirdi.
'Giresun ana kademeyi de bir ayakta göreyim' diyerek kadın kolları, gençlik kollarını görmek isteyen Erdoğan, Görele ilçesinin kendisine verilen ilçe listesinde olmaması üzerine 'Önüme koydukları kağıtta maalesef Görele gibi bir ilçeyi unutmuşlar. Ama ben unutmamalıydım. Bana göre bu Görele az' diyerek tepkisini ortaya koydu.
'GURUR KİBİR BİZE YAKIŞMAZ'
Erdoğan, konuşmasında parti teşkilatına şu uyarılarda bulundu; "Kardeşlerim tabi bizler cumhurbaşkanlığı seçiminde biliyorsunuz burada yüzde 66 oy aldık. Fakat 1 Kasım 2016’da bu oy yüzde 63’e düştü. Referandumda bu oy yüzde 61’e düştü. Ben diyorum ki Giresun’a bu oranların hiçbiri yakışmaz. 2019’da Giresun sandıkları patlatması gerekir. Bunun için çok terlememiz gerekiyor, çok çalışmamız gerekiyor. Bu vesileyle İl başkanımız Hasan Ali Tütüncü kardeşime de Rabbimden şifalar diliyorum. Yoğun bir şekilde çalışmalarımı sürdürüyoruz sürdüreceğiz, yatırımlarımız devam edecek ama bizim için yatırımlar kafi değil. Yatırımı yapmak bizim için gerekli. Önemli olan gönülleri almak. Gönülleri almaya AK Parti teşkilatları hazır mı ? Öyleyse yapmamız gereken ne? Kapı kapı dolaşacağız. Gurur kibir bize yakışmaz. Gurur kibir Allah’a aittir. Biz mütevazi olacağız, tevazu ehli olacağız. Bizim bakanımız mütevazi olacak. Belediye başkanımız mütevazi olacak. Milletvekillerimiz mütevazi olacak. Toprak gibi var ya. Bu makamların bize verdiği zenginlik hiçbir işe yaramaz. Makamı güçlü kılmaktır asıl olan, makamdan güç almak değil. Eğer makamdan güç alarak yolunda yürümeyi düşünüyorsan geldiğin gibi bu millet seni göndermesini de bilir"
'KADIN KOLLARIMIZA ANA KADEMELER GEREKEN İMKANI TANIMIYOR'
16 Nisan halk oylaması ile hayata geçen yeni dönemin önemine vurgu yapan Erdoğan "Türkiye’nin muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma noktasında AK Parti’nin bunu başarmasından başka hiçbir bizim güç veya engel yoktur. AK Parti bunu başaracak azme ve güce sahiptir. Yeter ki Genel Başkanından, sandık müşahidine kadar sorumluluk sahibi tüm AK Partililer olarak üzerimize düşenleri hakkıyla yerine getirelim. Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları 2018’nin sonunu beklemeyelim. Şimdiden çalışmalara başlamamız lazım. Yoksa 60 gün kala, 3 ay kala çalışmaya başlarsak buradan netice alamayız... Bazı yerlerde maalesef kadın kollarımıza ana kademeler gereken imkanı tanımıyor. Bak eller açıldı. Demek ki tespiti yerinde yapmışız. Hanım kardeşlerimize belediye başkan adaylığı vermezler, meclis üyeliği vermezler. Buraya davet edilmemişler. Giresun’un 12 tane meclis üyesi var ama burada 4 tane var. Ben buraya gelene bakarım. Bunları çözmemiz lazım" diyerek Giresun’daki partililere tepkisini sürdürdü.

'BU CAMİMİZİ SAKIN BOŞ BIRAKMAYIN'
Erdoğan, İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın ardından dışarıda az sayıda bekleyen vatandaşlara hitap etmeden karayolu ile Bulancak'a geçerek yol üzerinde bulunan Sarayburnu Camisi’ni gezerek, Dernek Başkanı Yusuf Ziya Sipahi'den bilgi aldı. Erdoğan, burada yaptığı kısa konuşmada "Zaten biliyorsunuz 'Minareler süngümüz' değil mi? 'Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli' kimse bu ezanları susturamayacak, bu minareleri indiremeyecek. 15 Temmuz'da gerekli dersi aldılar mı? Bundan sonra da alacaklar çünkü bu millet 'İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür' diyerek yürüdü. Akif İstiklal Marşımızda ne diyor, 'Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın, siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın, doğacaktır sana vadettiği günler Hakk'ın, kim bilir belki yarın belki yarından da yakın'. İşte bu millet burada. Diyorum ki bu mabedimizi, bu camimizi sakın boş bırakmayın. Yavrularla beraber camilerimizi zenginleştirin. Bu güzel eserler ortaya çıkar da içi boş kalırsa bunlar ağlar. Camiler de ağlar, bilir misiniz? Onun için ağlatmayalım, mahzun bırakmayalım" dedi.
Konuşmanın ardından caminin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra camide incelemelerde bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN,, GİRESUN'DA, , PARTİ, TEŞKİLATLARINA, TEPKİ, GÖSTERDİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
TFF 1. LİG PUAN DURUMU

Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Giresun

Güncelleme: 01.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Arşiv Arama
Haber Yazılımı