301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 17:47 Bu haber 1156 kez okundu
 
'MYO BİR AN ÖNCE BİTİRİLMELİDİR'
Şubat 2017'de kurulan ve geçen hafta genel kurulunu yaparak yönetim kurulunu seçen Bulancak Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanlığına Bahtiyar Hüsem seçildi.
Eğitim Haberi


Kısa adı BUYED olan Dernek Bulancak'ta MYO açılması ve Bulancak'ta eğitim konusunda gerekli çalışmaları bir dernek çatısı altında yapmak amacıyla kuruldu. Derneğin yapılan genel kurulu sonucun da yönetim kurulu şu üyelerden oluştu; Bahtiyar Hüsem (Başkan), Reşat Nuri Özdemir (Başkan yardımcısı), Esat Sakallıoğlu (Başkan yardımcısı), Fatih Emecen (Yazman), Ali Fatoğlu (Üye), Rahmi Zere (Üye), Mustafa Aydın (Üye), Naci Karamanoğlu (Üye), Namık Karaoğlanoğlu (Üye), Necmettin Goloğlu (Üye), Yüksel Yıldız (Muhasip).
Derneğin denetleme kurulunda da Av. Mustafa Yaşar (Başkan), Özlem Yeşilalioğlu Külekçi (Üye), Abdülkadir TanrIverdi (Üye) olarak yer aldı.
Dernek Başkanı Bahtiyar Hüsem, yaptığı açıklamada, "Derneğimiz Bulancak'ta eğitim ve kültür alanında bütün okul kademelerinde, okul yapımı, bakım, onarım, eğitim araç gereçlerini temin etmek, öğrencilerin her türlü eğitim sıkıntısını gidermek için destek olmak, toplumdaki fertlerin ahlaki ve sosyal yönden gelişimim sağlıklı olması için kültürel faaliyetlerde bulunmak ve bu amaçla çalışan dernek ve kuruluşlara destek vermek ve birlikte çalışmalarda bulunmak için kurulmuştur. Üyelerimiz Bulancak'ta söz sahibi ve ilçenin ileri gelenlerinden oluşmuştur. Bu amaçla ilgili olarak Bulancak'ta GRÜ tarafından bir MYO açılması içinde önemli adımlar atılmıştır. Bizde MYO konusunda daha hızlı bir çalışma yürütmek için Belediye Başkanımız Recep Yakar, Kaymakamımız Niyazi Ulugölge ve GRÜ rektörlüğü ile sıkı bir işbirliği içinde hareket ederek okulun Eylül 2017'de açılmasını sağlamak istiyoruz. Bulancak'ta pazar yerindeki bu binamızda 4 yıllık bir MYO olacaktır. GRÜ senatosu aldığı kararı bakanlığa gönderdi. En kısa zamanda kabul onayı gelecektir. Bu okulun adı da Endüstriyel Sanatlar MYO oldu. Bu yılki sınav tercih sistemine girmesi de planlanmaktadır. Eğitim konusunda Bulancak'ta herkes elinden geleni yapmalıdır" dedi.

                                  

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Şubat, 2017de, kurulan, geçen, hafta, genel, kurulunu, yaparak, yönetim, kurulun
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 13°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 14°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:08
Sabah
07:39
Öğle
12:45
İkindi
15:13
Akşam
17:38
Yatsı
19:01
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 5
<div class = "fb-comments" data-href = "http://yildizhaber.com.tr/haber--82723.html" data-numposts = "50" > </ div>
Haber Yazılımı