Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 16:45
 
WELLNESS ARENA ÜYELERİYLE MESAİYE BAŞLADI
Korona virüs salgını süresince önlem amaçlı kapalı olan spor salonları, kontrollü sosyal hayatın başlamasıyla birlikte yeniden hizmete girdi. Wellness Arena işletmecisi ve antrenörü Volkan Cindemir ile korona virüsün spor salonlarını nasıl etkilediğini konuştuk.
Spor Haberi


Yıldız Haber: Korona virüs salgını işlerinizi nasıl etkiledi?

Volkan Cindemir : Tabi kış sezonuna kıyasladığımız zaman %50’ye yakın bir düşüş var. Kaybımız büyük. Devletin verdiği ufak destekle beraber durgun sezonu atlattık. Şuan yavaş yavaş insanlar o virüs kaygısını atlattılar ve gelmeye başladılar.
Yıldız Haber: Devletin ne gibi bir desteği oldu?
Volkan Cindemir : Tüm esnaflara verilen kredi fırsatlarından yararlandık. Bununla beraber ödemelerimizi gerçekleştirebildik ve 3 ay boyunca ayakta kaldık.
Yıldız Haber: Korona virüs salgınındaki form kayıplarını nasıl toparlamayı düşünüyorsunuz?
Volkan Cindemir : Bu konuda büyük sıkıntı var. Gelen üyeler hem psikolojik hem de fiziken geriye gittikleri için onları salona ve spora adapte etmeye çalışıyoruz. Daha sonrasında en baştan başlayarak programları uyguluyoruz. 3 ayda büyük bir form kaybı yaşandı.
Yıldız Haber: Spor salonları korona virüs tedbiri nedeniyle kapalıydı. Sizin bu süreç sonucunda üyelerinize bir ayrıcalığınız oldu mu?
Volkan Cindemir : Bu konuda salon olarak üyelerimize güzellik sağladık. Kapalı olduğumuz günden açılış gününe kadar olan bütün günleri üyelere geri yükledik. Üyelerimiz bir daha ücret ödemek zorunda kalmadılar.
Yıldız Haber: Yeni kontrollü sosyal hayatla birlikte salonunuzda neler değişti?
Volkan Cindemir : Salonumuzda yaz aylarında sporcuları daha fazla mutsuz edebilecek olan bir değişiklik oldu. Yeni kararnameyle beraber duşları iptal ettik. Hijyen sağlamak amacıyla, salonumuzda duş alınmıyor. Eldiven ve maskeyle spor yapılıyor. Tabi spor sırasında maskeyi çok aktif şekilde kullandıramıyoruz ama en azından giriş çıkışlarda maskeyi kullanıyorlar. Teması azaltmak amacıyla, spor yaparken cerrahi eldiven kullandırıyoruz. Girişlerde ateş ölçümü yapıyoruz. Ateş ölçümünden sonra üyelerimizin ateşlerini not tutuyoruz. Dezenfektanları sık sık kullanıyoruz. Salon dezenfektanı ve spor aletlerinin dezenfektanını da sağlıyoruz.
Yıldız Haber: Salonunuzda hangi çeşit sporlar mevcut?
Volkan Cindemir : Şu anda sadece Fitness mevcut çünkü yakın temaslı sporları iptal ettik. Kadın egzersizlerini(Pilates, Zumba) salonumuzda mevcuttu. Kontrollü sosyal hayat süreci kapsamında iptal ettik.
Yıldız Haber: Salonunuzun diğer salondan ayrılan yanı nedir?
Volkan Cindemir : Bizim en büyük artımız salonumuzun binasının spor salonuna uygun olarak tasarlanmış olması. Yapılırken spor salonu düşünülerek yapılmış olması. İnşaatını ben üstlendim. Spor salonuna uygun tasarladık ve yaptık. 4,5m tavan yüksekliği var. Aynı zamanda 3 cephemiz de camlarla çevrili ve bu da hava sirkülasyonunun çok hızlı sağlanmasına neden oluyor. Bu özgünlükler, üyelerin salonumuzu birincil öncelikle tercih etmesini sağlıyor. Çünkü ferah ve spor aleti bakımından donanımlı bir salon. Açılalı 1,5 sene olduğu için her şey yeni. İnsanlara spor için doğal bir ortam sağlıyoruz . Camlar zeminden tavana kadar ve salon ışık alıyor. Ferah. Soyunma odaları da pencereli, havadar. Bu tasarım, temiz hava sirkülasyonu sağladığı için öncelikli tercih edilme nedenlerimizden. Saunamız ve buhar banyomuz da var. Bunlar da salona artı sağlıyor. Şu an korona virüs salgını dolayısıyla kullanamıyoruz. 
Wellness Spor Salonu’nda üyelerimiz hijyenik ve doğal bir ortamda spor yapıyorlar. Endişe duymalarını gerektirecek hiçbir durum söz konusu değil. Spor aletlerimiz ve salonumuz sürekli dezenfekte ediliyor. 512 metrekare çalışma alanımızda aynı anda sadece 30 kişi spor yapabiliyor kontrollü sosyal hayattan dolayı. Sosyal mesafeyi sağlayabiliyoruz. Pandemi kurallarına uyarak hizmet veriyoruz.
Ben işletme sahibi ve antrenör Volkan Cindemir. Beden Eğitimi Lisans ve Yüksek lisans mezunuyum. Spor alanında 7 yıl okudum ve yurtdışında eğitim gördüm. Fitness personelleri Cavid Mollazade, Sefa Bay, Berrak Sıradağ, Zülal Bay ile birlikte Bulancak halkının hizmetindeyiz.
Fitness’ın faydaları
Fitness bir egzersiz sporudur. Fitness sporunda vücudu geliştirmek ya da sıklaştırmak için aletler kullanılabildiği gibi, bu sporda vücudunuzu aletsiz de güçlendirebilirsiniz.
Fitness Kalp Sağlığını Güçlendiriyor: Hafta da en az iki kere yapmanız gereken Fitness sporu kalp ritminizin düzenlenmesini sağlayarak, kalbinizin eskisinden daha güçlü ve daha sağlıklı olmasını sağlıyor.
Tansiyon Hastalığı Fitness İle Tedavi Ediliyor: Eğer tansiyon hastalığınız varsa ve bu durumu spor yaparak tedavi etmek istiyorsanız Fitness tam da size göre bir spor. Fitness’ın tansiyonu düzenleyen etkisi sizin eskisinden daha dinç olmanıza yardımcı oluyor.
Kolesterol Dengesini Fitness İle Sağlayın: Fitness, vücutta bulunan iyi kolesterolün artmasını sağlarken, kötü kolesterolün de azalmasına yardımcı olmaktadır. Eğer kolesterolünüz varsa hafta da iki kere fitness sporuyla ilgilenebilirsiniz.
Fitness Kilo Problemini Ortadan Kaldırıyor: Kilolu insanların başvurduğu ilk yöntem diyet yapmaktır. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalar, fitness sporunun kilo vermeye yardımcı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Fitness yaparak kaslarınızı ve yağlı bölgelerinizi çalıştırabilir, bu sayede hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz.
Uyku Problemini Fitness İle Aşın: Fitness dinç ve enerjik olmanızı sağladığı kadar geceleri başınızı yastığa koyduğunuz zaman hemen uykuya dalmanıza yardımcı olur. Geceleri uyku probleminizi fitness ile aşabilirsiniz.
Metabolizma Probleminiz Varsa Fitness’ı Deneyin: Bazı insanların metabolizma problemi yaşadığını hepimiz biliyoruz. Metabolizma problemi kilo vermeyi yavaşlatarak, sindirim sisteminde farklı sorunlar yaratmaktadır. Aynı zamanda ortaya hazımsızlığı çıkartarak bireylerin gün içerisinde rahat nefes alıp vermelerine engel olmaktadır.
Fitness Kemikleri Güçlendirir: Fitness yaparak kemik sağlığınızı güçlendirebilir yaşlılıkta daha dinç ve daha esnek görünerek kemik erimesi rahatsızlığını önlersiniz.
Fitness’ın Diğer Faydaları
Fitness kasları hacimsel yönden geliştirmez. Fitness yaparken bütün kaslar çalışır ve kuvvetlenir ama vücut geliştirmeyle uğraşan insanlarınki gibi bir şişme yaşanmaz. Bu sebeple kadınlar için ideal bir spordur.
Düzenli olarak yapılan Fitness kişiye dinçlik verir ve zinde hmesini sağlar.
Kalori yakmada çok etkili bir spordur bu sebeple kilo vermede çok etkilidir.
Vücut sıkılaştırmak için en ideal sporlardan birisidir.
Vücuttaki yağ oranını azaltarak kas kütlesinin artmasını sağlar.
Fitness yapmak beyne giden oksijen kapasitesini arttırır. Bu sebeple zihinsel başarının artmasında ve beynin gelişiminde çok önemli rolü vardır.
Kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaya yardımcı olur. Yeni insanlar tanıyıp sosyalleşmek için harika bir yoldur.
Halsizliği, yorgunluğu alır ve insana enerji verir.
Bağışıklık sistemini sağlamlaştırır ve hastalıklara karşı insanın daha dirençli olmasını sağlar.
Fitness vücudu güzelleştirdiği için kişinin kendine güven duymasını sağlar. Bu da kötü ruh hallerinden, umutsuzluktan, mutsuzluktan ve depresyondan uzak durmayı beraberinde getirir.
Kalp ve damar sağlığını kuvvetlendirir. Damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini en aza indirger.
Strese bağlı olarak yaşanan uykusuzluğu gidermede faydalıdır. Ayrıca uyku düzensizliğine de iyi gelir ve uykunun bir düzene girmesini sağlar.
Fitness metabolizmayı hızlandırmada son derece etkilidir. Sindirim ve boşaltım sistemlerini düzene sokar ve kabızlık gibi boşaltım sorunlarına iyi gelir.
Kemik sağlığı için son derece etkilidir. İleriki yaşlarda yaşanabilecek kemik erimesi riskini azaltır ve kemik kütlesini arttırır.
Fitness yaparak vücut için gerekli olan iyi kolestrolü arttırmış ve vücuda zararlı olan kötü kolestrolü azaltmış olursunuz.
Fitness yapmak tansiyon sorunlarının ortadan kalkmasını sağlıyor. Fitness’in tansiyonu düzenleyici etkisi de mecvut.
Eklemleri güçlendirir ve ileriki yaşlarda yaşanabilecek eklem kireçlenmesi gibi riskleri en aza indirir.
Fitness yaptıktan sonra vücudunuz dinlenirken bile ekstra olarak kalori yakmaya devam eder.
Fitness yapmak mutluluk hormonu olarak da bilinen endorfin hormonunun salgılanmasını sağlar ve kişinin kendini daha mutlu ve iyi hmesine yardımcı olur.
Düzenli Fitness yapan kişilerde dikkat dağınıklığı önemli ölçüde azalıyor. Bu da beraberinde başarı ve odaklanabilme gücünü getiriyor.
Fitness sağlıklı bir yaşam sunarak kaliteli hayat sürmenizi sağlar.
Fitness yaparak sosyal yaşamanızı hareketlendirir, sosyal ve aile ilişkilerinizi olumlu yönde geliştirebilirsiniz.
Fitness sporunu uyguladığınızda vücudunuz şekillendikçe özgüveniniz artar.
Yıldız Haber: Bize zaman ayırarak vatandaşlarımızı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.
Volkan Cindemir : Bende salonumuzu anlatma imkanı sunduğunuz için sizlere teşekkür ederim.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: WELLNESS, ARENA, ÜYELERİYLE, MESAİYE, BAŞLADI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
TFF 1. LİG PUAN DURUMU

Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Giresun

Güncelleme: 03.08.2020
İmsak
03:35
Sabah
05:18
Öğle
12:38
İkindi
16:31
Akşam
19:48
Yatsı
21:23
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Arşiv Arama
Haber Yazılımı