301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 17:56 Bu yazı 47 kez okundu
 
BİR ÖĞRENCİMİZİN HAYAT HİKAYESİ (GELECEĞİMİZN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ)
İhsan Yüksel
 
 

İstanbul Üniversitelerini kazanan ve Azaklıoğlu Eğitim Kültür Sosyal Yardım Vakfımıza, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim dönemi için burs müracaatında bulunan öğrencileri Cumartesi günü Vakfa mülakata çağırdık. (Davet ettik.)

Genç öğrencilerle(öğrencilerimiz ile) mülakat yaparken eğitimin ne kadar önemli olduğunu, her birinin farklı hayat hikayelerini dinlediğimizde, Azaklıoğlu Vakfı olarak Ülkemiz, özelde Giresun ve Bulancak adına çok doğru bir hizmet(çalışma) yaptığımızın tekrar farkına vardık... Rabbim bu Vakfı kuranlardan razı olsun. 

Mülâkat sırasında, öğrencileri yakından tanıma adına sorduğumuz sorular karşısında, duygusal anlar yaşadığımızı buradan ifade etmek isterim.

Vakfımız yöneticilerinden 5 arkadaşım ile birlikte mülakat odasına davet ettiğimiz, öğrenciler arasında bir kız öğrencimiz, bizi çok etkiledi.

Öğrencilerimizi tanıma adına ilk sorduğumuz soru; ‘Kendinizden bahseder misiniz? Sizi yakından tanıyabilir miyiz?’ oldu.

Genç, mahzun duruşu ile aynı zamanda, düşündürücü ve etkileyici konuşmasına başlayan kızımızın ilk sözü, “Ben doğmadan babamın başına ormanda ağaç düşmüş rahmetli olmuş, babamı hiç tanımadım ve bu yaşıma kadar hep baba özlemiyle büyüdüm... Altı yıl önce Kanser hastalığı sonucu annem de vefat etti yetim kaldım... Bana sahip çıkan dayım oldu.

Giresun’un bir ilçesinin köyünde yaşıyorduk, dayımın dokuz evladı vardı ve onuncu evlat olarak beni yanına alıp kendi evlatlarından hiç ayırmadan büyüttü.

Geçirdiğim bir trafik kazasında ölümden döndüm... Hastanede yapılan ameliyat sırasında akciğerlerimin bir kısmını aldılar ve şu an % 45'i sağlıklı olan ciğerle, çok şükür yaşıyorum.

Allah'a şükürler olsun ayaktayım, belirli zamanlarda Trabzon Tıp Fakültesine kontrole gidiyorum.

Dayım ve yengem kendi çocuklarından beni hiç ayırmadı ve her birimizin eğitimini aksatmadan sürdürmemizi sağladı.

Sadece emekli maaşı ile geçimini sağlayan dayımın 4 çocuğu Türkiye’nin muhtelif Üniversitelerinde okumaya devam ederken, bende üniversite sınavlarına girdim.

İstanbul Üniversitesi Hamidiye Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulunu kazandım...

Okumak istiyor ve ayrıca hastalığımla ilgili tedavimi sürdürmek istiyorum...

İstanbul’da diğer dayımın yanında kalıyorum ve okula buradan gidip geliyorum. Giresun'da dayımın bir tanıdığı referansı ile vakfınıza burs müracaatında bulundum... Takdir sizin”

Kızımızın 10 dakikaya sığdırmaya çalıştığı hayat hikayesini göz yaşlarımızı silerek, dikkatli bir şekilde arkadaşlarımızla dinledik, kendisini yormamak için mülakat süresini kısa tutmaya çalıştık ve burada uzunca yazmak istemediğim sözlerinden çok etkilendik.

Bugüne kadar Vakfımızdan burs alan öğrenciler arasında ilk kez böyle bir öğrenciye rastladık ve mülakatla ilgili yaklaşık 20'ye yakın sorumuz vardı fakat, hiçbirini sorma gereği duymadık.

Müracaat formuna baktığımızda referansının, Giresun Denizyıldızı Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Ferhat Deniz bey olduğunu gördük.

Denizyıldızı Derneğinin çalışmalarının Giresun iline ne kadar katkı sağladığını ve yapılan çalışmalar neticesinde gerçekten ihtiyaç sahibi olarak, doğru adreslerin seçimi yapıldığına bir kez daha şahit olduk. (Başkanımız Emine Acar ve yönetimine sonsuz teşekkürler)

Rabbim eksikliğini göstermesin inşallah. İyi ki Denizyıldızı Derneği var... İyi ki Azaklıoğlu Vakfı var, bu kuruluşları kuranlardan Rabbim razı olsun... Kalın sağlıcakla.

 

 

 
Etiketler: BİR, ÖĞRENCİMİZİN, HAYAT, HİKAYESİ, (GELECEĞİMİZN, TEMİNATI, ÇOCUKLARIMIZ),
Yorumlar
Diğer Yazılar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Giresun
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.10.2019
Bugün
14° - 21°
Salı
15° - 22°
Çarşamba
15° - 22°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 14.10.2019
İmsak
05:05
Sabah
06:29
Öğle
12:18
İkindi
15:24
Akşam
17:56
Yatsı
19:15
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 5
<div class = "fb-comments" data-href = "http://yildizhaber.com.tr/haber--82723.html" data-numposts = "50" > </ div>
Haber Yazılımı