301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
04 Kasım 2016 - Cuma 08:58 Bu yazı 822 kez okundu
 
BİRLİK ZAMANI
Hasan İsmail
 
 
                Kararmış kalplere İslam’ın nurunu saçan, şaşırmış gönülleri hak yola davet eden, inanmış vicdanlara hidayet suyu serpen Kur’an-ı Kerim.
                İslam’ın düşmanlarına karşı bizleri birliğe, Allah’ın ipi Kur’an-ı Kerime bağlanmamızı emrediyor. Ali İmran suresinde “Siz kendilerine apaçık deliller, ayetler geldikten sonra parçalanıp ayrılanlar, ihtilafa düşenler gibi olmayın. İşte en büyük azap onlar içindir.” Enfal suresinde ise “Allah ve onun Resulüne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin yoksa gevşersiniz. Kuvvetiniz sarsılıp gider. Bir de sabır edin. Allah sabredenlerle beraberdir.”
                Ecdadımız yüz yıllarca bütün dünyaya hâkim olmuşlarsa tefrikaya, çekişmeye düşmeden birlik ve beraberlik duyguları içerisinde gece gündüz çalışmışlar. İslami inançtan, ehlisünnet itikatlından taviz vermeden sadakat ve ihlasla Allah ve Resulüne gönül vermişler. Mehmet Akif’in dediği gibi: “Girmeden tefrika bir millete düşman girmez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.”  Bugün bu birliğimizi yıkmak için misyonerler içerimize girmiş ve İslam kirvesi altında ağlayarak kırk sene kandırmış, dinin emirlerine teferruat deyip, dinler arası diyalog demişler ama biz uyanamamışız.
                Bizim gafletimizden dolayı Masum Müslümanların kanına girilmiş. Uyanık olalım Bir daha böyle gaflete düşmeyelim der. Allah’ın kitabını okuyan, ehli sünnete bağlı yaşayan, işi İslam’ın birliği, imanlı genç yetiştirmek olan müesseselere sahip çıkmak, fitne ve fücura düşmemek bizim şiarımız olmalıdır.
                Aziz okuyucularım
                Hala kitabı bir, ezanı bir, mabeti bir, namazı bir, kıblesi bir olan mü’minler birbirleriyle uğraşıyorlar. Bizler kovanlarda hep beraber kardeş kardeşe vızır vızır çalışan arılardan ibret alalım da Siyonistlerin, misyonerlerin şu güzel vatanımızı bölmek, parçalamak isteyen şer güçlere fırsat vermeyelim. Görüyoruz ki bütün düşmanlıklar İslam ülkelerine ve Müslümanlara. Öyle ise bütün Müslümanlar ve İslam ülkeleri tek vücut olup, el ele, gönül gönüle vererek kardeşçe yaşayalım. Kin, haset, husumet, düşmanlık tüccarlığı yapmayalım. Bu güzel vatanımızı muhafaza edelim. İmanla hep beraber yaşayalım. Kur’an denizine girelim. Allah ve Resulünün yolunda selametle yürüyelim. İnşallah.
 
Etiketler: BİRLİK, ZAMANI
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 13°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 14°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:08
Sabah
07:39
Öğle
12:45
İkindi
15:13
Akşam
17:38
Yatsı
19:01
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 5
<div class = "fb-comments" data-href = "http://yildizhaber.com.tr/haber--82723.html" data-numposts = "50" > </ div>
Haber Yazılımı