301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
31 Ocak 2017 - Salı 08:55 Bu yazı 837 kez okundu
 
Düzgün bir iş yapılamayacak mı?
Erhan Gündoğar
 
 
Herhalde millet olarak en önemli huylarımızdan biri bir işe başladıktan sonra yaptığımız işin sonunu bir türlü getirememektir. Devlet yada özel veya kendimiz için yaptığımız işlerde; işe öyle hevesle girip bitirmeye çalışıyoruz ki, herkes gıpta etmeye başlıyor.
Ancak gel gör ki, işin bitmesi ile birlikte tası tarağı toplandıktan geriye bir baktığımız da; işin en güzel yanı olan son deminde eksik bir şey bırakmış oluyoruz. Gazeteci olarak ta bunları sayfalara taşıyoruz. Yıllardır onca haber yaptım bu konularda. Bazen haberi okuyan yetkili kişiler bu son demi eksik kalmış işi şıpın işi tamamlayıp hizmete sunuyorlar. Misal çok bu konuda:(Ha bu arada zamanın birinde böyle Osmanlıca kelimeler kullandığım ve yazdığım içinde bana epeyce bir kişi eleştiri yapmıştı; severim bu çok mana ifade eden kelimeleri yani, işin edebiyatı ancak böyle çıkıyor).
Geçen saylarımızdan birinde İncüvez deresi ile protokol yolu olduğunu söylenen ve derenin Bulancak tarafında yapılan kaldırımın köprü ile olan bağlantısını yapmadan bırakıldığını haber yapmıştım. Gel zaman, git zaman; o günden beri kaç defa buradan geçmeme rağmen bu bağlantı yeri öylece duruyor.
Yapılır mı onu da Allah bilir artık!
Başka bir yolda veya bir sokakta belediyesi, postacısı, interneti, elektrikçisi ortalığı delik deşik eder hizmet yapmak için amma velakin sonrası yani işin en son kısmı öylece yapılacak şekilde kalır. Vatandaş ta haklı olarak hizmetin doğru yapılmasını ister.
Fakat derdini anlattığı bu yetkili makamlar topu orta dolaştırıp durur ‘o yapsın’ diye. Olan vatandaşa olur… Bekler duru artık günlerce, haftalarca ve de aylarca! Sözünü dinleyen olmayınca da; elbette bize ulaşırlar.
Bizde bu konularda hiç affetmeyiz alim Allah! Bir vurduk mu ses getiririz.!
Arada sırada bizi de pek dinlemeseler de, iş geç de olsa çözüme kavuşur. 
Her ne kadar beyaz masaydı, mavi kapıydı derken, vatandaşın işi yavaş yavaş ta olsa yapılmaya çalışılıyor. Gazeteciler için bu sorunlar ve sıkıntılar bitmez kaynaklardır. Birini çözerler biri başlar bizim için.
Biz buluruz her zaman gıcık yapacak konuları. Yetkililer ve siyasiler olacak ki; bir tarafta işini yapsın ve de hızarın ağzına atacak birilerini bulsun.
Eleştiri olmazsa ne anlamı var gazeteciliğin değil mi?

                                     

 
Etiketler: Düzgün, bir, iş, yapılamayacak,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 13°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 14°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:08
Sabah
07:39
Öğle
12:45
İkindi
15:13
Akşam
17:38
Yatsı
19:01
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 5
<div class = "fb-comments" data-href = "http://yildizhaber.com.tr/haber--82723.html" data-numposts = "50" > </ div>
Haber Yazılımı